Müşteri Hizmetleri

09:30 - 19:00

7 Gün - Pazar Dahil

Whatsapp Hızlı İletişim

Yüksek fiyattan satışa başlayalım, alıcı çıkmazsa fiyatı ileride düşürürüz ?

Mülk sahipleri genellikle satmak istedikleri gayrimenkulleri için istedikleri fiyatın, gerçekten yüksek olduğunu bildikleri halde, belki bu fiyatı veren birisi çıkar, ya veren olursa ümidiyle denemek isterler. Bir mülkün mevcut piyasa fiyatının çok üzerinde bir teklif aldığını, yüzlerce portföyümüzde biz hiç görmedik. 

Alıcı adayları son kararlarını vermeden önce, tüm alternatifleri gezerler, fiyatlarını karşılaştırır ve tekliflerini ona göre verirler. Bu nedenle bir mülkün gerçek değerinin çok üzerinde bir teklif alma olasılığı yoktur. Mülk sahibi olarak yüksek fiyattan satış deneme sürecinin, aslında satış sürecinize büyük zararlar vereceğini bilmelisiniz. Ne zararı olur?

Satışa çıkan, doğru fiyat ve doğru pazarlama faaliyetleri ile piyasada konumlandırılan daireler, en yoğun alıcı ilgilisini, ilk 4-6 hafta arasında çekerler. Bu süreyi yanlış fiyatlandırma veya uygulamalar ile kaçıran gayrimenkuller, daha sonrasında gerekli düzenlemeler yapılsa dahi alıcıların yeterince ilgisini çekmeyi başaramazlar ve büyük oranda beklenenden çok daha uzun sürede satılır veya satılamazlar.

Çok uzun süre satışta, yanlış fiyat ile kalan mülkler, alıcılar tarafından sorunlu olarak algılanır, yeterince telefon araması almaz ve çoğunlukla başlangıçta uygulansa satılabileceği doğru fiyatın dahi çok altında, çok cazip fiyata düşülüp alıcı ilgisi çekilerek satılırlar. Bu durum mülk sahipleri için hem zaman hem de para kaybına neden olur.

Satışta doğru başlangıçlar istenen sonuçları getirir, yanlış başlangıçlar ise zaman ve para kaybettirir.

Diğer Sık Sorulan Sorular & Merak Edilenler...

Gayrimenkul
Satış - Alış - Kiralama
Talep formu
Talebinizi İletin Biz Sizi Arayalım
Veya
Veya Şimdi Arayın...
şimdi Bizimle
iletişime geçin
Premium Hizmet Alın
Online müşteri temsilcimize bağlanarak, canlı chat destek üzerinden de talebinizi iletebilirsiniz

Talebiniz başarılı bir şekilde iletilmiştir.
En kısa sürede ilgili gayrimenkul danışmanımız sizinle telefon ile iletişime geçecektir.

RE/MAX Premium'u tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz...