Müşteri Hizmetleri

09:30 - 19:00

7 Gün - Pazar Dahil

Whatsapp Hızlı İletişim

Yetki belgesi vermeden gayrimenkul danışmanı ile çalışamaz mıyım?

Bir gayrimenkul ofisi veya danışmanını yetki belgesi vererek yetkilendirmek, satış süreci boyunca her iki tarafın haklarını garanti altına alması demektir.

Tek yetkili olmadığını bilen, aynı mülkün başka emlak ofisleri tarafından da pazarlandığını bilen gayrimenkul danışmanları, yapacağı hizmetler, çalışmalar sonucunda satış sürecini başarılı bir şekilde tamamladığında hak edeceği hizmet bedeli garanti altında olmadığından, çoğunlukla gayrimenkulünüzün satış sürecinde, gerekli çalışmaları tam anlamıyla yapmazlar, gerekli ilanları yayınlamak için masraftan kaçınırlar, gereken özeni göstermezler, kendilerini sorumlu hissetmezler ve tesadüfleri beklerler. Bu durum mülk sahibi olarak,  bazen farkında olmasanız bile, aslında sizin satış sürecinize büyük zarar verir. Yetkisiz çalışmayı kabul eden emlak ofislerinin gerekli tüm pazarlama faaliyetlerini yapmak bir yana, dairenizin en azından ilanlarını dahi girmemelerinin temel nedeni budur.  

Ancak tek yetkili olarak, diğer emlak ofisleri ve danışmanları ile paylaşımlı çalışma prensibinde olan danışmanlar, satışı başarılı olarak sonuçlandırdığında hizmetlerinin karşılığı garanti altında olacağından, tüm gerekli çalışmaları yapar, özen gösterir, diğer gayrimenkul danışmanlarının alıcı adaylarına açık olurlar, paylaşımlı çalışırlar ve satış sürecinin sonuna maksimum çabayı gösterirler. 

Ayrıca yetki verdiğiniz gayrimenkul danışmanlarının çalışmalarını, çok daha rahat kontrol edebilir, mülk sahibi olarak çalışmalarını denetleyebilirsiniz. Yetki belgesi ile çalışmak mülk sahipleri için avantaj ve en doğru yöntemdir. 

Kurumsal firmalar yetki belgesi olmayan portföyleri çalışmazlar. REMAX Premium gayrimenkul danışmanları, portföylerini tek yetkili olarak aynı zamanda 300+ den fazla gayrimenkul danışmanı iş ortakları ile diğer emlak ofislerinin alıcılarına açık ve paylaşımlı olarak çalışırlar. 

Dairenizin pazarlamasını 4-5 emlak ofisine ayrı ayrı vermek yerine, tek yetkili, iyi bir gayrimenkul danışmanın zaten sizin verebileceğiniz emlakçı sayısından çok daha fazla, iş ortağı gayrimenkul danışmanı ile birlikte çalıştığını bilmelisiniz. Paylaşımlı çalışma sistemi, portföyünüz için alıcı aday sayısını önemli ölçüde artırır. Ankara’da 300 den fazla REMAX’li gayrimenkul danışmanının ve diğer emlak ofislerinin alıcı adaylarının, mülkünüze talip olabilmesini sağlar. REMAX ‘te satış işlemlerinin %30 ‘u paylaşımlı işlemler ile yapılır. Bu nedenle satılık mülkünüzün REMAX ağında yer alması önemlidir.   

Bu nedenle tavsiyemiz tek yetkili ancak diğer danışmanlar ile paylaşımlı çalışan bir gayrimenkul ofisi veya danışmanı ile çalışmanızdır.

Diğer Sık Sorulan Sorular & Merak Edilenler...

Gayrimenkul
Satış - Alış - Kiralama
Talep formu
Talebinizi İletin Biz Sizi Arayalım
Veya
Veya Şimdi Arayın...
şimdi Bizimle
iletişime geçin
Premium Hizmet Alın
Online müşteri temsilcimize bağlanarak, canlı chat destek üzerinden de talebinizi iletebilirsiniz

Talebiniz başarılı bir şekilde iletilmiştir.
En kısa sürede ilgili gayrimenkul danışmanımız sizinle telefon ile iletişime geçecektir.

RE/MAX Premium'u tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz...