Müşteri Hizmetleri

09:30 - 19:00

7 Gün - Pazar Dahil

Whatsapp Hızlı İletişim

Gayrimenkulümü kiraya verirken, kiracıdan kefil istemeli miyim ?

Mülk sahiplerimize gayrimenkullerini kiraya verirken tavsiyemiz, dairenizi kiraya veriyorsanız kiracı adaylarından çalışan memur kefil, ticari gayrimenkulünüzü kiraya veriyorsanız da, kiracı şirketlerden şahsi kefalet veya teminat mektubu istemeniz yönündedir. 

Kiraya vereceğiniz esnada, kiracı adayınızın mesleği,  çalıştığı iş yeri, durumu, kirayı ödeme gücü oldukça iyi olabilir. Ancak bu durumun tüm kiralama süresince böyle kalacağının, kiralama esnasında iyi olan ilişkilerin bir gün bozulmayacağının, mülkünüze isteyerek veya istemeden depozito bedelinden daha fazla bedele mal olabilecek bir zarar gelmeyeceğinin…vs garantisini kimse veremez. Bu nedenle her zaman tedbirli olmak, başta öngörülmeyen ancak daha sonra yaşanabilecek mağduriyetleri önlemek adına, biz mülk sahiplerimize kira sözleşmesinde kefalet istemelerini tavsiye ediyoruz. 

Sorunsuz başlayan ve tamamlanan bir kiralama süreci zaten, kefalete ihtiyaç kalmadan ve depozito bedeli kiracıya iade edilerek sonlanır. Kefalet sadece mağduriyetlere, zararlara neden olmadan, kiralama sürecinin hem mülk sahibi, hemde kiracı tarafından sorunsuz bir şekilde tamamlanması amacıyla bir tedbirdir.

Diğer Sık Sorulan Sorular & Merak Edilenler...

Gayrimenkul
Satış - Alış - Kiralama
Talep formu
Talebinizi İletin Biz Sizi Arayalım
Veya
Veya Şimdi Arayın...
şimdi Bizimle
iletişime geçin
Premium Hizmet Alın
Online müşteri temsilcimize bağlanarak, canlı chat destek üzerinden de talebinizi iletebilirsiniz

Talebiniz başarılı bir şekilde iletilmiştir.
En kısa sürede ilgili gayrimenkul danışmanımız sizinle telefon ile iletişime geçecektir.

RE/MAX Premium'u tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz...