Müşteri Hizmetleri

09:30 - 19:00

7 Gün - Pazar Dahil

Whatsapp Hızlı İletişim

Dairemin içine çok masraf yaptım, dairem özel yapılı, bu nedenle yüksek fiyata satabilir miyim?

Elbette içerisi iyi yapılı, masraf istemeyen bir daire ile yapısız, masraf isteyen bir daire aynı olmayacaktır.

Ancak bu noktada, içinin yapı durumuna göre dairenizin fiyatını belirlerken şu hususları göz önünde bulundurmalısınız :

  • Dairenizi bugün satacağınızı bilseydiniz dairenize bu kadar fazla masraf eder miydiniz?
  • Dekorasyon zevk işidir. Sizin zevkinize göre yaptırdığınız, çok beğendiğiniz bir iç tasarım, alıcı adaylarının zevkine hitap etmeyebilir veya hiç beğenilmeyebilir,
  • Dairenize yaptırdığınız çok lüks özelliklerin maliyetinin tamamını satış fiyatınıza ekliyorsanız, bu lüks özelliklere aslında ihtiyacı olmayan alıcı adayları, evinizin bu özellikler dışındaki değerinin çok üzerinde bir bedeli, ihtiyaçları olmayan özellikleri satın almak için ödemeyi reddedebilirler,
  • İçi yapılı daireniz için belirlediğiniz satış fiyatınız, alıcılar için dairenize emsal ancak yapısız başka bir daireyi satın alıp, kendi zevkine göre tadilat yaptırarak kullanma maliyetinden çok daha fazla ise, alıcılar tadilat uğraşını göze alarak, kendi zevklerine göre içi yapılı bir daireye sahip olmayı tercih edebilirler.

Elbette tadilat kolay bir iş değildir. Yapılı ev ile yapısız ev, mutlaka bir olmaz. Ancak içi yapılı dairenizin satış fiyatını belirlerken, piyasada satışta olan dairenize emsal, alternatif olan dairelerle karşılaştırmanız, bu maddeleri göz önünde bulundurarak doğru, makul, objektif olarak belirlemeniz gerekmektedir. 

Dairenizin içinin yapılı olmasından dolayı oluşacak  dairenizin fiyat farkını, alıcı gözünden objektif olarak değerlendirmeli, makul düzeyde tutmalısınız. Mülk sahibi olarak satış fiyatınızı belirlerken, kendinizi alıcı yerine koyarak, “bu bölgede satılık daire arıyor ve satmak istediğim kendi daireme alıcı olsam, istemişim olduğum bu fiyatı öder miyim, yoksa farklı alternatiflere mi yönelirim” diye her zaman düşünmek gerekir. Fiyat belirleme aşamasında bu soruya vereceğiniz objektif cevap sizi daha doğru bir sonuca götürür.

Dairenizin yapılı olmasını, masraf istememesini, alıcılara sizin dairenizi, piyasada satışta ve size rakip olan  diğer dairelerin önüne geçirecek bir avantaj olarak sunmak, piyasada rekabet gücünüzü artırıp satışınızı hızlandırmanızı sağlayabilir ve bu en doğru yaklaşımdır.

Dairenizin içinin özel yapı durumundan kaynaklı fazla, yanlış fiyatlandırma, dairenizi emsalleri ile pazarda rekabet edemez bir duruma getirerek, satış sürecinizi zorlaştırabilir. 

Bu konuda gayrimenkul danışmanınızın yönlendirmelerini göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Diğer Sık Sorulan Sorular & Merak Edilenler...

Gayrimenkul
Satış - Alış - Kiralama
Talep formu
Talebinizi İletin Biz Sizi Arayalım
Veya
Veya Şimdi Arayın...
şimdi Bizimle
iletişime geçin
Premium Hizmet Alın
Online müşteri temsilcimize bağlanarak, canlı chat destek üzerinden de talebinizi iletebilirsiniz

Talebiniz başarılı bir şekilde iletilmiştir.
En kısa sürede ilgili gayrimenkul danışmanımız sizinle telefon ile iletişime geçecektir.

RE/MAX Premium'u tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz...